Z przykrością informujemy, że z dniem 31 sierpnia 2023 roku Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej działająca w ramach Akademickiej Przychodni Lekarskiej Sp. z o.o. została zamknięta.

 Od 1 września opiekę nad Pacjentami, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza POZ w naszej Poradni, przejęło Wielkopolskie Centrum Medycyny Rodzinnej.

 Odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji przyjęć pacjentów po 1 września uzyskają Państwo dzwoniąc pod numer telefonu:
799 093 915

 Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nowa Poradnia POZ będzie działać pod tym samym adresem, czyli w budynku przy ulicy Piątkowskiej 94 w Poznaniu w wejściu A.

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

W ZWIĄZKU Z ZAMKNIĘCIEM PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ (POZ):

  1. Pacjenci, którzy złożyli w Akademickiej Przychodni Lekarskiej (dalej APL) deklarację wyboru lekarza POZ mają i będą mieli zapewnioną opiekę lekarza rodzinnegoDo końca sierpnia świadczeń medycznych udzielać będą lekarze POZ zatrudnieni w APL, a od września opiekę nad zadeklarowanymi do APL Pacjentami przejmie Wielkopolskie Centrum Medycyny Rodzinnej. Zatem nasi Pacjenci będą mieli zapewnioną ciągłość udzielania świadczeń medycznych.
  2. Powyższe nie wymaga żadnych działań ze strony Pacjentów. Zarówno lista aktywnych deklaracji wyboru lekarza POZ jak i dokumentacja medyczna Pacjentów zostaną przekazane do nowej Poradni POZ w celu zachowania ciągłości świadczeń medycznych.
  3. Niezależnie od pkt. 1 i 2 każdy Pacjent ma prawo do złożenia nowej deklaracji wyboru lekarza POZ w innej wybranej przez siebie Poradni POZ. Może zrobić to w dowolnym czasie i nie musi nas o tym informować.
  4.  Nowa Poradnia POZ  - Wielkopolskie Centrum Medycyny Rodzinnej, będzie działać pod tym samym adresem, czyli w budynku przy ulicy Piątkowskiej 94 w Poznaniu.
  5. PORADNIA OKULISTYCZNA działa i będzie działać nadal. Zamknięcie z dniem 31 sierpnia 2023 roku dotyczy tylko Poradni POZ.